Temptation

26. prosince 2013 v 16:18 | Babu


(pochybné klipisko)
Je zvláštní, jak jsem před rokem tvrdila, že není možné, aby se "něco" změnilo, ale stejně jsem podvědomě po té změně toužila, i když jsem neměla nejmenší představu, co by mělo být jejím obsahem.
V podstatě to nevím ani teď, ale... nejspíš jde o ten "pocit". A ten teď mám.
Nemůžu říct, že by se za tenhle rok stalo něco extra převratného. Co se týče duševních pochodů a podobně. Zdánlivě.
Ale v té druhé oblasti, v praktickém životě, dá se říct - se všechno tak nějak... daří. Všechno dopadlo tak, jak se ode mě očekávalo, jsem v podstatě zajištěná na delší dobu, studium mě baví, dokonce mám řidičák (o tom později), psychotické epizody se objevují čím dál sporadičtěji a přežívám je bez (relativní) úhony i já i nešťastníci, co jsou jich svědky... cítím se tak nějak zodpovědně a smířeně, až bojuju s pocitem, že jsem ztratila svoji podstatu. Ale semtam na mě promluví člověk, prot kterého jsem úplné ztělesnění originality, až mě to téměř přivádí do rozpaků, a říkám si, že jsem možná našla... kompromis? Vyrovnanost. Myslela jsem, že já + vyrovnanost = neslučitelné pojmy, ale asi bych se měla naučit zvykat si na překvapení.
Ničím se nestresuju a vyhýbají se mi i pocity melancholie, které přicházely pravidelně každou zimu. Představa blížících se zkoušek mě nechává chladnou, a tak trochu spoléhám na to, že když budu mít na zkoušce z fonetiky okno, zazpívám zkoušející úryvek z Druhé půlky žárovky od Fixy (ještě jsem se jí měla zeptat, jaké je její nejoblíbenější album) a nechá mě projít.
A kdyby ne...? Whatever. Mám vidiny hezkých časů; a není to optimismus, snad jen jistota. A nevím, kde ji beru, ale to je vedlejší.
-
Přemýšlím, jestli se mi nějak nemění obličej nebo něco, protože mám pocit, že shrnutí mého života, co mi poslala Bukva, ve znění:
everyone: are you okay
everyone: you look tired
everyone: you look upset
everyone: you look confused
everyone: are you mad at me
everyone: what happened to you
everyone: are you sick
me: IT'S MY FACE
už tak nějak neplatí. Aspoň tehdy, když mi docent z katedry filosofie řekl, že jsem se na něho po dobu přednášky "hezky usmívala" (WTF?! NĚKDO SI VYLOŽIL MÉ GESTO NE JAKO AKT KONSTRUOVÁNÍ VRAŽDY V DUCHU, ALE JAKO UPŘÍMNÝ ÚSMĚV? *je v šoku*), a taky že si komisař, co mě měl na závěrečné zkoušky z autoškoly (už potřetí), nemyslel, že představuju smrtelné nebezpečí pro všechny účastníky provozu (což nebylo úplně na místě), a i přes to, že moje parkovací schopnosti se pohybují evidentně v hluboce záporných hodnotách, mi to dal.
Takže jak jsem tu nedávno psala - jeden bod k tomu, abych se cítila "mocněji", je splněn. Teď ještě chybí zbrojní pas a... ten další bod si nechám pro sebe, radši (i když si nedělám naděje, že to tu někdo ještě čte; a pro mě už to taky lehce pozbývá smyslu, nechci to tu však mazat z prostých důvodů - jednou za měsíc mě možná chytne psavá a hlavně... je to kronika (tak fajn, melu nesmysly). Jinak už se opravdu těším, až budu jezdit 160 v autě mého otce, přejíždět každého chlapa v audině a prosit cizí lidi na parkovišti, ať mi zacouvají (neumím tam zařadit zpátečku).
Lidi jsou tak nedůležití, a už jsem se naučila necítit se kvůli téhle myšlence jako člověk s pochybnou morálkou.
Jdu se věnovat jezení arašídů.
Adieu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 4. ledna 2014 v 16:15 | Reagovat

Můžeš mě tenhle měsíc zavést do Olomouce na ten lolita sraz a všechny je tam zboříme, ať se cítíš ještě mocněji.

2 zobludaria zobludaria | Web | 15. ledna 2014 v 23:54 | Reagovat

Ostatní prostě nedokážou pochopit, že když  jsem údajně smutná, že je to můj obvyklí obličej.

3 Em Zet Em Zet | E-mail | Web | 9. května 2014 v 20:05 | Reagovat

Tyjo, s tou změnou jsi mi připomněla mě. Kdybys mi minulý rok řekla, kde teď budu a hlavně KDO teď budu, nevěřila bych ti nos mezi očima.. rok 2013 pro mě znamenal fatální změnu. K lepšímu, ano.

4 Em Zet Em Zet | E-mail | Web | 9. května 2014 v 20:06 | Reagovat

[2]: Hej máš pravdu! U mě si zase myslím, že jsem nasraná. Já nemůžu za svůj normální obličej. -.- :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.